5 rzeczy, które warto wiedzieć o zakupie sukni ślubnej

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Ślub to niecodzienne zdarzenie. W tej wyjątkowej chwili chcesz czuć się najpiękniejszą kobietą na świecie.

Salony mody ślubnej pękają w szwach od modnych sukien. Wybór tej jedynej nie jest prosty. A do tego dochodzi cena. Dowiedz się o 5 rzeczach, które warto wiedzieć o zakupie sukni ślubnej.

suknia ślubna

1.Dopasowana do Twojej urody

Być może nie wyobrażasz sobie założenia innej sukni niż tej w kolorze białym. Niestety, ten tradycyjny kolor może sprawić, że będziesz wyglądała blado i niezdrowo. Ważne jest byś poznała swój typ kolorystyczny. Dzięki temu, kolor sukni podkreśli Twoje piękno właśnie w ten szczególny dzień. Nie bój się wybrać sukni w innym kolorze niż białym, tylko ze względu na tradycję. Ty musisz czuć się najpiękniejsza.

2.Wstępnie określ wymagania

Wchodząc do salonu masz do dyspozycji wiele krojów i modelów. Przed wybraniem się na zakupy, zastanów się czego oczekujesz od sukni ślubnej. Z trenem, bez ramion, o typie greckim, a może księżniczki? Spróbuj dopasować wymagania do gabarytów. Nie każdy typ będzie pasował do Twojej sylwetki. Warto wiedzieć, co można uwydatnić, a co ukryć. Dobrze też skonfrontować swój pomysł z sylwetką Twojego przyszłego męża. Jego strój razem z Twoim musi stanowić idealną całość.

3.Nie przesadzaj z dodatkami

Strojna suknia, koronkowy welon i mnóstwo biżuterii? Stanowcze nie! Wybierając suknie, pomyśl o wszystkich dodatkach do niej. Może marzy Ci się długi welon, który kompletnie nie współgra z fasonem sukni? Myśląc o dodatkach, warto zastanowić się nad kolorem, które będzie pasował zarówno Tobie, jak i panu młodemu – Tobie w niebieskim do twarzy, jemu jednak niekoniecznie. Ważnym dopełnieniem stroju są buty. Dobrym rozwiązaniem jest ich kupno z myślą o tym, że będziesz je mogła ponownie wykorzystać. Nie musisz decydować się na standardowe białe z salonu. Odpowiednio dobrany kolor butów może stać się świetnym uzupełnieniem całego zestawu.

4.Outlety sukien ślubnych i wypożyczalnie

Jeśli nie chcesz przepłacać, zamiast do renomowanych salonów, wybierz się do wypożyczalni lub outletów. Komisy i wypożyczalnie kuszą swoją oryginalną ofertą. Suknie są markowe i po tańszej cenie. Decydując się na kupno sukni używanej lub na wypożyczenie twoja kieszeń nie odczuwa wielkiego wydatku. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na np. lepszą dekorację sali. Jedynym minusem komisów i wypożyczalni jest to, że oferowane kroje i modele, wcześniej były stworzone dla kogoś idealnie na miarę. Oczywiście, istnieje możliwość poprawek, jednak nie zawsze przyniosą one zamierzony efekt.

5.A może suknia od krawcowej?

Jeśli masz wrażenie, że suknia w salonie kosztuje niemal fortunę, może warto skorzystać z usług krawcowej? Musisz tylko doskonale wiedzieć, jak Twoja przyszła suknia ma wyglądać. Każdy model sukni w salonie ma swoją określoną nazwę, dzięki czemu możesz znaleźć ją w Sieci, wydrukować i pokazać krawcowej. A jeśli sama dostarczysz jej odpowiedni materiał to jesteś w stanie sporo zaoszczędzić. Gdzie takich szukać? Zapoznaj się z ofertami sklepów z tkaninami. Firma Odonati sprzedaje wiele rodzajów tkanin o wysokiej jakości. Sama kupując materiał masz gwarancję, że będzie on odpowiedni.