Czym jest mleczko pszczele?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

142417636052556300W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Wam właściwości oraz sposób jego pozyskiwania. Rozwiążemy także zagadkę, dlaczego jest ono nazywane eliksirem życia.

Mleczko pszczele jest płynną wydzieliną, wytwarzaną przez pszczoły robotnice w celu wykarmienia młodych pszczół. Karmiona jest nią także królowa – przez całe swoje życie. Mleczko dostarcza najważniejszych składników oraz elementów odżywczych, pomagających w ich rozwoju oraz funkcjonowaniu. Dlaczego jest ono zatem nazywane eliksirem życia? Ponieważ w swoim składzie posiada 24 cenne aminokwasy, 19 biopierwiastków, 5 enzymów i aż 14 witamin (między innymi witaminę B6, B5, B9, witaminę H, ryboflawinę)! Ponadto cenne proteiny, węglowodany pomagające utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia w warstwie rogowej oraz siarkę o cennym działaniu przeciwłojotokowym. Znajdują się w nim także kwasy organiczne oraz substancje hormonalne.

W całości produkowane przez pszczoły, stanowi w pełni naturalny i ekologiczny surowiec. Jego konsystencja jest całkowicie jednorodną, klarowną cieczą o delikatnej, jasnożółtej barwie. Zapach natomiast jest oczywiście miodowy oraz słodki.

Ekstrakt z mleczka pszczelego znajduje się w wielu kosmetykach, zwłaszcza kremach do twarzy. Dzięki bardzo wysokiej zawartości witamin stanowi doskonały, naturalny przeciwutleniacz, opóźniający wszelkie procesy starzenia się skóry. Ze względu na swoje szczególne właściwości, stosowane jest także w kosmetykach w naturalny sposób regulujących wydzielanie sebum.

Mleczko pszczele jest zatem w pełni ekologicznym i naturalnym produktem, który działa nawilżająco, wygładzająco nie tylko na cerę, ale również na włosy. Kosmetyki z jego zawartością są stosunkowo tanie, ogólnodostępne oraz cieszą się coraz większą popularnością.

Więcej na http://beeyes.pl/

One thought on “Czym jest mleczko pszczele?

  1. Miód działa dobrze na wszystko więc zapewne i ten produkt znajdzie szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce.

Comments are closed.