Idealne miejsce na wesele

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu i jako takie zasługuje na należyte uczczenie. Do organizacji uroczystego wesela najlepiej zabrać się już kilka miesięcy przed ślubem – jednym z wyzwań będzie znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym będą bawić się nasi goście. Oto kilka kwestii, które należy brać pod uwagę w swoich poszukiwaniach.

para młoda

Lokalizacja

Położenie hotelu lub sali weselnej, w której będziemy świętować zaślubiny to kwestia mocno indywidualna. Obiekty położone w obrębie miast są łatwiej dostępne, jednak ich okolica jest zazwyczaj mało atrakcyjna – z drugiej strony wynajęcie sali w bardziej malowniczych krajobrazach, np. na wsi, lub w pobliżu lasu wiąże się z koniecznością wynajęcia również transportu dla części gości. Przy wyborze sali weselnej warto kierować się odległością od kościoła, w której bierzemy ślub – jeśli będą zbyt daleko od siebie, dojazd do nich może być dla niektórych gości mocno utrudniony.

Wielkość Sali

Lokal, w którym zamierzamy urządzić wesele powinien być dostatecznie duży by pomieścić zaproszonych gości. Na wczesnym etapie organizacji trudno określić dokładną liczbę, jednak należy mniej więcej oszacować jak wielu osób możemy się spodziewać i pod tym kątem dobierać salę. Z drugiej strony nieco za mała sala może robić lepsze wrażenie na zdjęciach i filmach – mały parkiet łatwiej zapełnić tańczącymi gośćmi.

Menu

Dobre wesele nie może obyć się bez jedzenia – warto zajrzeć do menu oferowanego przez hotel, by mieć pewność, że nasi goście nie wrócą do domu głodni lub zniesmaczeni. Coraz więcej obiektów weselnych oferuje możliwość wcześniejszej degustacji potraw, dzięki czemu możemy sami przekonać się o ich jakości. Dobrze jest również sprawdzić, czy hotel jest w stanie przygotować dania wegetariańskie – nie wszyscy nasi goście lubią mięso, o nich również powinniśmy zadbać.

Baza noclegowa

Zorganizowanie noclegów jest koniecznością, jeśli zapraszamy gości z dalekich zakątków kraju lub z zagranicy, jednak nawet osoby mieszkające w bliższych okolicach z pewnością docenią możliwość przenocowania po całonocnej zabawie. Powinniśmy upewnić się, czy hotel w którym planujemy urządzić wesela dysponuje odpowiednią bazą noclegową – zarówno jeśli chodzi o ilość pokoi, jak i ich standard.

Wystrój sali

To, czy sala nam się spodoba czy też nie zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu. Jeśli planujemy urządzić wesele w jakimś konkretnym stylu warto poza osobistymi upodobaniami zwrócić uwagę, czy istniejący wystrój Sali będzie odpowiadał takiej tematyce. Dla przykładu – wesele w stylu staropolskim lub szlacheckim czy rycerskim powinno odbywać się w obiekcie, w którym nie brakuje elementów nawiązujących do tradycji ludowej oraz historii. Takim miejscem jest znajdujący się w Zielonce Hotel Trylogia.