Idealne przyjęcie zaręczynowe – co przygotować?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

przyjecie
Przyjęcie zaręczynowe to dla przyszłej młodej pary bardzo ważny dzień, to zazwyczaj pod czas proszonego obiadu lub kolacji poznają się rodzice młodych ludzi. Aby przyjęcie zaręczynowe wypadło jak najlepiej, warto się do niego dobrze przygotować.

O czym pamiętać?

Rodzice zarówno przyszłej panny młodej jak i jej wybranka będą się stresować pod czas pierwszego spotkania, a każde z nich będzie chciało zaprezentować się z jak najlepszej strony. Pomyślmy, gdzie chcemy zorganizować takie zaręczynowe przyjęcie – czy będzie to dom jednej z rodzin, mieszkanie przyszłej młodej pary, czy też może restauracja.

Dużo osób stawia na zorganizowanie obiadu lub kolacji w domu narzeczonych. To wersja dla nowoczesnych osób. Swobodniejsza atmosfera, bardziej kameralny klimat i możliwość spotkania się na neutralnym gruncie jest bardzo ważna.

Tradycyjnie rodzice narzeczonego przybywają do domu przyszłej panny młodej. To ona podejmuje ich obiadem lub kolacją. Bez względu na to, gdzie zorganizujemy przyjęcie, pamiętajmy, aby przygotować się na kilka rzeczy. Po pierwsze, sprzątnąć mieszkanie, tak, aby zaprezentować dom z jak najlepszej strony. Zapytać narzeczonego czy rodzice nie są uczuleni na jakieś potrawy lub czy nie jedzą konkretnych produktów: mięsa, jajek czy też glutenu. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie popełnimy gafy przygotowując posiłki.

Zorganizujmy cichą muzykę, ładnie nakryjmy do stołu, pomyślmy nie tylko o daniach głównych, ale również o deserze. Przygotuj się, że któryś z rodziców może poprosić o lampkę wina, czy też koniaku. Warto mieć zaopatrzony barek. Kiedy już wszystko przygotujemy, pojawia się pytanie, co zaserwować zaproszonym gościom?

Wrażenie kulinarne

Przysłowie ,,przez żołądek do serca” ma swoje uzasadnienie. Dlatego im lepsze dania podamy, tym prawdopodobnie atmosfera przy stole będzie się bardziej rozluźniać. Do przygotowania posiłku warto używać naturalnych, wysokiej jakości składników, które będą smakować gościom. Unikaj warzyw i owoców, które powodują wzdęcia i niestrawność, nie podawaj ciężkostrawnych dań, które wzbudzą ospałość i senność. Postaw na dania lekkie, smaczne i innowacyjne.

Jedną z propozycji dań na przyjęcie zaręczynowe, mogą być przepisy z wykorzystaniem sera koziego, który staje się coraz popularniejszy. W odróżnieniu od zwykłego sera nie zawiera laktozy, a tym samym nie jest ciężko strawny dla ludzkiego organizmu. Zawiera witaminy z grupy B, witaminę A i dużo białka. Jest idealny dla starszych osób, które zazwyczaj unikają produktów mlecznych, ze względu na dolegliwości jakich później doświadczają – bólu brzucha, mdłości. Ser kozi jak i inne przetwory z mleka koziego nie dają takich objawów.

Na kolacje możemy wykorzystać przepisy zawierające ser kozi, przygotować między innymi zapiekankę makaronową z suszonymi pomidorami i serem kozim, czy też kotlety devolay z małą modyfikacją i zamiast boczku i ogórka, dodać ser kozi i oliwki. Naszych gości zachwyci smak i jakość produktów. Na deser możemy podać lekkie ciasto, tartę z kremem czekoladowym i owocami sezonowymi. Dobrze przygotowany obiad, będzie miłym akcentem w trakcie rozmów o przygotowaniach do ślubu, wzajemnego poznawania się i odpoczywania.

Podsumowanie

Przyjęcie zaręczynowe nie musi być stresujące, wystarczy, że pomyślisz o kilku ważnych rzeczach takich jak: dobry i zdrowy posiłek, ładny wygląd mieszkania, stosowny ubiór i dobry humor. Po takich przygotowaniach spotkanie dwóch rodzin będzie miłą biesiadą, a nie przykrym obowiązkiem.