Jak dopasować krawat do kreacji partnerki?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×


Tworzenie męskiej kreacji jest dla niektórych wymagającym zadaniem, które może zająć naprawdę wiele czasu. Dobieranie elementów stroju dobrze dopasowanych do personalnej fizjonomii nie zawsze przychodzi bez komplikacji. Jest to z pewnością znacznie łatwiejsze, gdy mężczyzna wybiera się na ważne wydarzenie samodzielnie, jednak bardzo często jest okazja, by wybrać się na nie z partnerką. Jednym z dodatków, które pozwalają nadać kreacji indywidualnego charakteru, jest elegancki krawat męski. Zachowanie osobistych preferencji wraz z koniecznością przystosowania wyglądu do estetycznego wyglądu obojga partnerów wydaje się zadaniem wręcz niemożliwym, jednak to mit. Jak zatem wybierać modne krawaty męskie, które poza dobrym dopasowaniem do partnerki pozwolą także zindywidualizować strój mężczyzny?

Jak dwie krople wody, czyli jak nie porzucić indywidualizmu

Wielu mężczyzn decyduje się na ujednolicenie koloru swojego stroju zgodnie z suknią osoby towarzyszącej. Może być to bardzo ciekawe rozwiązanie, jednak może wskazywać na zbyt małą niezależność mężczyzny. Warto pamiętać, że mężczyzna nie jest dodatkiem do stroju kobiety. Wybierając kolor komplementarny bądź taki o wyraźnie różniącym się odcieniu można wykazać się pewnością siebie oraz posiadaniem osobistego stylu ubioru. Jeśli gentleman chce naprawdę pokazać, w jaki sposób jest przywiązany do swojej partnerki, bez wątpienia wystarczy nie pozostawiać jej samej na długo w trakcie wydarzenia. Krawaty męskie powinny zatem wyłącznie się „nie gryźć” kolorystycznie z głównymi elementami stroju partnerki. Kluczem są tu barwy dopełniające się, czyli komplementarne.

Elegancki krawat męski powinien być z równie dobrej tkaniny co strój partnerki

Niedopuszczalne jest, by jedwabna sukienka o bardzo wysokiej jakości wykonania była komponowana z tanim bawełnianym krawatem. Sam materiał nie jest o tyle ważny co precyzja wykonania. Otrzymany w taki sposób kontrast tworzy barierę materialną między kobietą a mężczyzną i może być bardzo nieelegancki w niektórych sferach. Naturalnie nie należy przesadzać i z biegu kupować bardzo drogie krawaty męskie. Wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie modelu nieco bardziej zbliżonego w tej kwestii do stroju kobiety. Aby kupić modne krawaty męskie, naprawdę nie ma potrzeby wydawania wiele pieniędzy – patrz sklep modini.pl. Wystarczy przez jakiś czas śledzić oferty wybranych sklepów stacjonarnych oraz internetowych i poczekać na okazję lub zdecydować się na korzystanie z egzemplarzy używanych.

dobry-krawat

Wzory obecne na stroju partnerki lub ich brak

Bardzo ważnym oraz najbardziej dostrzegalnym fragmentem tuż po kolorystyce jest obecność i typ wzorów. Naturalnie w sytuacji, w której strój partnerki jest ich pozbawiony, krawaty męskie, pośród których dokonuje się wybór, należy ograniczyć wyłącznie do modeli bez wzoru lub z bardzo lekko widocznymi zdobieniami. Nie ulega wątpliwości, iż modne krawaty męskie w pasy będą niezbyt dobrze prezentować się z sukniami w kropki lub pasy ułożone w innym kierunku. Powtarzalne elementy wzorów powinny zatem w bardzo dużym stopniu być podobne na strojach obu partnerów.

Modne krawaty męskie to modele szerokie oraz wąskie

Ten element jest znacznie subtelniejszy i może umknąć uwadze większości osób uczestniczących w wydarzeniu. Nie ulega wątpliwości, iż obszerna suknia będzie w nieelegancki sposób kontrastowała z bardzo wąskim krawatem. Nieco mniej skrajne przypadki mogą również zostać dostrzeżone przez osoby znające się na komponowaniu strojów. Elegancki krawat męski dostępny jest w wielu wariantach – zarówno tych bardzo obszernych, jak i przypominających pasek. Niewielkie odstępstwa od tej zasady są dopuszczalne, jednak warto jej bezwzględnie przestrzegać na uroczystościach o wysokim stopniu formalności. Naturalnie w momencie, w którym wąskie lub obszerne modne krawaty męskie nie pasują do fizjonomii mężczyzny, złamanie tej zasady jest wręcz wskazane. Warto pamiętać, że krawaty męskie zgodnie ze swoją nazwą powinny w pierwszej kolejności pasować do mężczyzn.