Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Chcąc wybrać idealny pierścionek zaręczynowy musimy podjąć kilka istotnych decyzji, takich jak wybór: koloru złota, fasonu, rodzaju kamienia, czy rozmiaru.

W poniższym artykule zostaną opisane praktyczne porady, dzięki którym wybór pierścionka zaręczynowego stanie się tylko przyjemnością.

Kolor złota

Każdy jubiler powie nam, że przed wyborem koloru złota na pierścionek zaręczynowy najlepiej jest przyjrzeć się, jaką biżuterię nosi narzeczona na co dzień. Jeżeli jest to złoto, wybór będzie oczywisty. Niemniej na przykład w przypadku srebra, najlepiej jest wybierać białe złoto, które będzie pasowało do reszty biżuterii. Pierścionki zaręczynowe z dwukolorowego złota polecane są dla Pań bez konkretnych preferencji, co do koloru biżuterii.

Fason pierścionka

Podczas wyboru fasonu pierścionka zaręczynowego najlepiej jest zwrócić uwagę na styl biżuterii, która jest noszona przez wybrankę.

W przypadku drobnej i delikatnej, sugerowany pierścionek powinien być dyskretny i elegancki. Klasyczny pierścionek zaręczynowy wraz z centralnie umiejscowionym eleganckim brylantem w oprawie szatonowej ( cztery, lub sześć krap, potocznie nazywanych łapkami ) to doskonały wybór , który sprawdzi się za każdym razem. W takim fasonie brylant najładniej załamuje światło, sprawiając, że blask kamienia jest idealny. Jeżeli wybierzemy klasyczny wzór, mamy pewność, że wręczany pierścionek zaręczynowy spodoba się naszej wybrance.

Dla Pań, które lubią większą i zdecydowanie bardziej ozdobną biżuterię, doskonałym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy z oryginalnymi i odważnymi kryształami. Może to być zarówno fason z fantazyjną szyną, z jednym kamieniem, albo model z wieloma kamieniami. Odpowiednie będą także wory z kamieniami w różnych kolorach w otoczeniu przepięknych brylantów.

Rozmiar pierścionka

W tym wypadku najlepiej byłoby oczywiście zmierzyć palec ukochanej, lub po prostu wziąć noszony przez nią pierścionek i zanieść go do jubilera, który na jego wzór wykona pierścionek zaręczynowy w odpowiednim rozmiarze. Jeżeli chcemy sami dokonać pomiaru, najlepiej jest zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka przy pomocy suwmiarki, albo innego podobnego urządzenia.