Jak wybrać obrączki ślubne?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Przyszła młoda para, zawsze ma mnóstwo obaw związanych ze swoim ślubem. Jedną z nich, jest wybór właściwych obrączek. Obrączki ślubne od setek lat to wzór wytrzymałości, obustronnej miłości oraz wierności. Obrączki to wspaniały wzór przypominający o małżeńskim ślubowaniu, o najukochańszej osobie oraz o dniu ślubu.

Pełnienie tak ważnej funkcji potrzebuje określonych wartości. Prócz niewątpliwie funkcji estetycznej (niejednokrotnie niezwykle istotnej) obrączki muszą cechować się wygodą, praktyką oraz wytrzymałością. Konsensus pomiędzy obrączkami estetycznymi i praktycznymi wywołuje, iż dobór obrączek nie jest przebiegiem łatwym oraz potrzebuje pewnej dawki informacji.

Wykonanie obrączek ślubnych
Złoto to nadal numer jeden, dalekie od rutyny, ponieważ jest w wielu odmianach: żółtej, białej, różowej. Ostatnio ogromną sławą cieszy się tytan (niealergiczny, lekki, nowoczesny oraz mocny) i platyna. Przetestujcie, z jakiego stopu złota zrobiona jest biżuteria. Domieszka niklu może spowodować nadwrażliwość, więc bezpieczniejszy dla skóry może wykazać się jeszcze bardziej powszechny pallad. Należy także dobierać takie, jakie proponuje doceniany jubiler, ponieważ będziemy mieli pewność, że są one doskonałej jakości.

Kamienie w obrączce, co wybrać – cyrkonie lub brylanty?
Jeśli decydujemy się na obrączkę dekorowaną kamieniami, bez wątpienia najdoskonalszym rozwiązaniem jest oprawa brylantu, ze względu na fakt, iż jest to naturalny kamień, jaki na zawsze zostawi własny połysk oraz nie zarysuje się. W wypadku obrączki z brylantami można ją często odnawiać. W wypadku cyrkonii – jest to niewykonalne, ponieważ ulegną one zmatowieniu, i chociażby ukruszeniu.

Odpowiedni rozmiar
Większość ludzi sporadycznie zdejmuje własne obrączki. Noszą je poprzez cały czas, podczas pracy, zajęć ruchowych, w trakcie ciąży. We współzależności o stylu bycia lub pory roku, palce mogą puchnąć ze powodu skoków temperatury lub przyrostu masy.

Personalizacja
Personalizacja obrączek w postaci grawerowania nadaje im indywidualny, niepowtarzalny styl. Partnerzy mogą mieć gwarancję, iż dzięki temu ich biżuteria jest jedyna w swoim rodzaju. Należałoby zastanowić się, gdzie chcemy zrobić grawer – na stronie wewnętrznej lub zewnętrznej. Niezwykle modne modele grawerowane są po wewnętrznej stronie obrączki oraz przeważnie odpowiadają dacie ślubu i imionom nowożeńców.