Kolory na dekoracje weselne w 2015

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Każdy sezon ślubny ma swoje kolory, którymi się rządzi. Choć wiele par młodych wybiera zupełnie inne dodatki kolorystyczne, to jednak już teraz wiadomo, w jakich barwach znajdziemy najwięcej atrakcyjnych dekoracji weselnych.

Każdego roku wiodące firmy zajmujące się dekoracjami weselnymi wybierają najlepsze kolory, które będą rządzić dekoracjami w danym sezonie. I tym razem na 2015 zostały wybrane trzy zestawienia kolorystyczne – ważne tylko, aby nie kierować się trendami, gdy wiemy, że dana barwa zupełnie nam nie odpowiada.

Pastele – jasne i zimne

slub2Pastele zawsze stanowią jedne z najbardziej uniwersalnych rozwiązań przy tworzeniu dekoracji weselnych. Ich delikatność sprawia, że pasują praktycznie do wszystkich pomieszczeń oraz ślubów, które odbywają się w zimowej aurze oraz w ciepłe, letnie dni.

W tym sezonie najmodniejsze będą pastele w zimnych odcieniach, stanowiące przeciwwagę do modnych w poprzednim roku ciepłych, beżowych barw. Dominują przede wszystkim jasne błękity oraz fiolety przechodzące wręcz we wrzos i lawendę. Nie zabraknie jasnych zieleni dla fanek świeżości i naturalności. Takie dekoracje weselne sprawdzą się:

– na dużych, przestronnych salach, w połączeniu z bielą;
– na mniejszych salach weselnych, które potrzebują jasnych akcentów i rozświetlenia.

Błękit w kolorze nieba

Błękit rzadko stosowany był dotychczas w dekoracjach weselnych – pary młode zwykle wybierały ciemniejsze odcienie niebieskiego, zestawione z bardziej zdecydowanymi barwami. Sezonem 2015 rządzić będzie jednak błękit w swojej najczystszej, najzimniejszej odsłonie. W jakich dekoracjach weselnych się sprawdzi? Przede wszystkim:

– na ślubach w letnie, upalne dni;
– na wszystkich weselach organizowanych w plenerze;
– jako kolor dopasowany do bieli, złota czy srebra.

Marsala jak włoskie wino

slub3Kolor, który nazwę wziął od włoskiego wina, a przypomina połączenie przydymionego fioletu z brązem oraz głębokim bordo. Może mieć kilka odcieni, ale w każdym prezentuje się równie elegancko i gustownie. Będzie doskonale komponować się ze złotem w obrączkach, jak również jaśniejszymi odcieniami czerwieni. Doskonały do kompozycji kwiatowych z róż oraz anemonów. W jakich sytuacjach ten kolor sprawdzi się w dekoracjach weselnych? Widzimy go głównie w:

– okresie zimowym i  jesiennym – zwłaszcza, gdy wesele organizowane jest w plenerze;
– we wszystkich klasycznych, eleganckich wnętrzach zdobionych złotem oraz wykładanych naturalnym, ciemnym drewnem.

Choć kolory ślubne – jak to trendy – zmieniają się co roku, to zanim podążymy za modą, zastanówmy się, czy dany kolor faktycznie odpowiada naszym wyobrażeniom. Najważniejsze jest to, aby ślub i wesele podobały się nam, ponieważ to w naszej pamięci pozostaną one najdłużej. Kierujcie się modą i swoimi obserwacjami, a wasze wesele będzie niezapomniane.

Tekst powstał dzięki współpracy ze sklepem sklep.desoie.pl, który specjalizuje się w dekoracjach ślubnych oraz weselnych.