Organizacja wesela krok po kroku

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

W momencie, kiedy decydujemy się na tak ważny krok jak wesele, powinniśmy się zastanowić, jak zorganizować nasze planowanie uroczystości, oraz co zrobić, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zanim zaczniemy organizację to musimy wiedzieć, że Ślub i Wesele wiąże się z ogromnym stresem, przede wszystkim dla Pary Młodej, która zazwyczaj samodzielnie wszystko organizuje. Jak więc zacząć?

sala weselna

Normą jest planowanie wesela na minimum rok przed planowanym terminem. Dlaczego tak długo? Bowiem każda sala weselna ma terminy, rezerwacje, tak samo jak i Wodzirej, orkiestra czy kucharze. Aby wszystko zgrać ze sobą w czasie, to musimy odpowiednio wcześniej zacząć wszystko planować. Najlepszym sposobem jest ustalenie daty odległej o rok – dwa i udanie się do Parafii (o ile jest to Ślub Kościelny) w celu potwierdzenia terminu i załatwienia niezbędnych formalności. Jeśli już mamy termin i datę Ślubu, to pora na zarezerwowanie kolejnych kwestii. Na pierwszy plan wysuwa się miejsce, w którym to zamierzamy się bawić i zorganizować zabawę. Każda Para Młoda będzie miała swoją własną wizję i wybierze inne miejsce – dla jednych będzie to tradycyjna sala weselna, a dla innych restauracja na plaży – jedynym limitem jest nasza wyobraźnia i… finanse.

Rezerwacja sali to jednak nie wszystko, musimy również zarezerwować fotografa i kamerzystę – o ile się na to decydujemy oraz firmę, która zapewni nam całą oprawę muzyczną – DJ-a, Wodzireja, Orkiestrę czy Zespół – w tym temacie mamy pełną dowolność.

Po zarezerwowaniu wszystkich usług, które będziemy potrzebować na naszym weselu, czas za zabranie się za listę gości. Będziemy jej potrzebować przy rozmowach z cateringiem, ustalaniem menu na wesele, itd. Tak więc dobrze jest zrobić listę gości wcześniej, by mieć mniej więcej poglądowy obraz liczby gości. Musimy się liczyć z tym, że część gości odmówi, a część się nie pojawi – bowiem tak bywa.

W zależności od tego, czy wybraliśmy salę weselną już z zapewnionym cateringiem, czy sami to organizujemy, musimy ustalić menu, oraz cały przebieg imprezy.

Po tym wszystkim czas na przygotowania Panny Młodej i Pana Młodego, a to nie taki moment! Bowiem tutaj zadbać musimy o najdrobniejszy szczegół, bo przecież każdy Pan Młody i Panna Młoda chcą wyglądać na swoim weselu najlepiej, jak się tylko da. Tak więc wielkie poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej i garnituru, rezerwacja wizyty w salonach kosmetycznych – nie jest to wszystko takie proste.

Gości zapraszamy na około 2-3 miesiące wcześniej, by każdy z nich mógł zdecydować i potwierdzić swoją obecność. Tradycja i zwyczaj mówi, że na wesele powinno się zapraszać osobiście, aczkolwiek czasami z prostych przyczyn takich jak duża odległość – zapraszamy listownie.

Wesele i Ślub to wielki dzień dla każdej Pary Młodej, jeden z najważniejszych w ich życiu. Jest to również ogromny stres związany z całą organizacją i obawą, że coś nie wyjdzie. Dlatego tak ważna jest dobra organizacja i to, by zacząć przygotowania odpowiednio wcześniej.

Wodzirej w Warszawie? Zapraszamy do nas!