Pudełka na ciasto dla gości weselnych – jak je wybrać?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Zaplanowanie ślubu i wesela od A do Z nie jest wcale prostą sprawą. Organizacja pochłania wiele czasu i energii. A przecież para młoda powinna skupić się przede wszystkim na odpoczynku i oczekiwaniu na ten wielki, jedyny w swoim rodzaju dzień. Jeśli nie chcesz zwariować, wyluzuj! Spisz dokładnie, co i kiedy, zaplanuj najdrobniejszy szczegół. W tym artykule podpowiem ci, jak wybrać odpowiednie pudełka na ciasta dla gości. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny temat.

Bawimy się do rana…

Jeszcze trochę o organizacji. Zanim skupię się meritum, warto powiedzieć trochę o samej organizacji, która powinna przebiegać tak, aby para młoda również mogła bawić się do rana. Tak, jak wspomniałam we wstępie warto zrobić plan działania. Jeżeli macie osoby skore do pomocy, wykorzystajcie to! Wówczas rozdziela się zadania. W wielu regionach Polski to świadkowie pomagają w tego typu inicjatywie. Nie bój się prosić o pomoc. Jestem pewna, że nikt nie odmówi. Po głównych ustaleniach (czyli data ślubu, miejsce przyjęcia weselnego), najważniejszą kwestią są zaproszenia. Musimy ustalić liczbę gości. Dzięki temu będzie możliwe dokładne ustalenie budżetu. Z doświadczenia wiem, że zawsze zaplanowany budżet się przekracza. W związku z tym trzeba mieć dodatkowe pieniążki w zanadrzu. Nie zapominaj o ukrytych kosztach.

Co rozumiem przez to pojęcie? Otóż w trakcie planowania i organizowania zawsze “wyskoczy” jakiś nieplanowany wydatek. W moim przypadku były to chociażby koszty kwiaciarni. Niby nic takiego… dekorowanie kościoła, sali weselnej, bukiet dla panny młodej i świadkowej, dekoracja samochodu, kwiaty dla rodziców… nie chcę nawet sobie przypominać, ile to nas kosztowało. Był to z pewnością wydatek nieplanowany na tak dużą skalę. W związku z powyższym radzę dowiedzieć się wcześniej, jaki będzie koszt tego typu inwestycji.

Kiedy ustalimy liczbę gości, trzeba zaplanować rozkład stołów. Zróbcie to o wiele wcześniej. Dzień przed weselem to stanowczo za późno. Właściwe rozsadzenie gości pozwoli na dobrą zabawę w idealnym gronie. Oczywiście nie pytaj się nikogo obok jakiej osoby chce usiąść. Wesele to przecież nie koncert życzeń. Sama dobrze wiesz, kto z kim trzyma. Nie popełnij mojego błędu – dobrze zastanów się, ile będziecie potrzebować zaproszeń i opakowań na ciasto. Dlaczego? Wstyd się przyznać. W ferworze przygotowań i natłoku obowiązków zamówiliśmy tyle zaproszeń i pudełek, ile miało być gości… a przecież liczy się na parę!

Opakowania na ciasto weselne

Tak, jak napisałam wyżej – wybór pudełek na ciasto dla gości jest ważnym elementem. Dlaczego? Otóż dlatego, że stanowi formę podziękowania. W karierze gościa weselnego spotkałam się w tym kontekście z wieloma możliwościami. Ciekawą formą podziękowania były pocztówki z podróży poślubnej czy przesłane pocztą zdjęcia. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie. Czasami młodzi decydują się na wykonanie prezentów własnoręcznie. Przykładem może być chociażby babeczka swojego wypieku lub bilet z podziękowaniem. W sieci znajdziemy wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów. Niemniej jednak w tradycji weselnej funkcjonują tak zwane gościńce weselne. Są to oczywiście kartoniki na ciasto ze słodką zawartością.

Jak wygląda kwestia organizacyjna w tym przypadku? Wiele zależy od restauracji weselnej. Zdarza się, że gościńce będziemy mieć wliczone w cenę wesela. Niekiedy restauracja zapewnia pudełka weselne, ale serwis pozostaje już po naszej stronie. Dlatego też trzeba się zastanowić, czy będziemy mieć kogoś, kto nam zapakuje w pudełko ciasto i pomoże w roznoszeniu słodkich upominków. Przyjęło się, że takie pudełka na ciasto goście otrzymują w momencie pożegnania z parą młodą. Dlatego też trzeba być już przygotowanym na taką okoliczność. Zazwyczaj sami zamawiamy ciasto lub ciasto na gościniec zamawia restauracja. W tym przypadku musimy liczyć się z większymi kosztami.

Ciasta na gościniec możemy zamówić również w ulubionej cukierni. Wiele sklepów posiada tego typu ofertę weselną. Jeśli nie zdecydujemy się na opakowania dostępne w cukierni, sami musimy je wcześniej dostarczyć. Najczęściej właśnie tak para młoda podchodzi do tematu, gdyż wszystkie akcesoria weselne są w takim samym stylu. Wejdź przykładowo na stronę Amelia Weddign, gdzie znajdziesz cały szereg dodatków, papetrii i winietek. Dzięki temu dopasujesz wszystkie szczegóły do indywidualnych potrzeb.

Pudełkowy design

Najczęściej rodzaj pudełek na ciasta dopasowany jest do designu papetrii czy winietek. Decydując się na taki krok z pewnością nadamy ciekawy koloryt i klimat przyjęciu weselnemu. Wybór pudełka uzależniony powinien być także od ilości słodkich prezentów. Dokonując wyboru zwróćmy również uwagę na to, czy użyty papier posiada atest do kontaktu z żywnością. Pudełka powinny być również łatwe do złożenia. Mamy do wyboru opcję personalizacji przedniej strony pudełka. W praktyce oznacza to, iż wybieramy warstwę graficzną oraz tekstową. Amelia Wedding umożliwia również wydruk indywidualnej grafiki. Przykładem może być chociażby zdjęcie pary młodej z czasów narzeczeństwa.

Wszystkie zdjęcia pochodza ze strony amelia-wedding.pl