Róże na każdą okazję

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×


Od najdawniejszych wieków symbolika kwiatów i ich kolorów jest różnorodna. Do dziś stanowi nie lada wyzwanie. Dla jednych jest bardzo istotna, dla drugich mniej, a jeszcze inni nie przykładają do niej większej wagi. Mimo wszystko gdzieś podświadomie wybieramy tak, by stały się najmilsze dla osoby, której chcemy je podarować.

Kolory kwiatów, jak i same kwiaty mają ogromne znaczenie, warto zatem dopasować je do okoliczności lub do samego obdarowanego. Wyczarowane z nich bukiety kwiatów doskonale przekazują nasze intencje, często potrafią za nas “mówić”. Potrafią wyrazić nasze uczucia, nawet te głęboko schowane i na pewno znaczą więcej niż tysiąc słów.

Nadzwyczaj znamienna jest róża. Róża w swojej bogatej symbolice niesie za sobą przesłanie niewinności, szczęścia, tajemnicy, nadziei, a także radości, smutku, a przede wszystkim miłości i pożądania.

To czas, jaki poświęciłeś twojej Róży, czyni ją tak ważną. Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

Czerwona róża jest najbardziej znamienna, zawsze symbolizowała miłość i namiętność.

Róże białe kojarzą się z niewinnością, zatem pięknie komponują się w bukietach ślubnych oraz doskonale nadają się do bukietów komunijnych.

Róże kremowe podobnie jak róże białe oznaczają czystość i uduchowioną miłość, podkreślają także honor i pokój.

Róża w kolorze różowym wyraża wdzięczność, podziw i uznanie. Jaśniejszy jej odcień podkreśla delikatność kobiety, którą obdarowujemy, zaś odcień ciemniejszy różu wyraża podziękowania pełne serdeczności. Róża różowa jest chyba zatem najbardziej neutralna.

Róże pomarańczowe w relacjach formalnych towarzyszą w gratulacjach zakończenia udanego projektu, a w sferze prywatnej oznaczają fascynację. W kompozycjach kwiatowych wraz z różami żółtymi i czerwonymi są łącznikiem pomiędzy przyjaźnią a miłością.

Żółte róże mają ogromnie dużo znaczeń. Tak jak we wschodnich kulturach żółty kolor róż symbolizuje siłę i mądrość, tak dziś w Europie żółta róża podkreśla szczęście, wolność, radość i przyjaźń, w przeciwieństwie do kultury anglosaskiej, gdzie kolor żółty wyraża zazdrość. W Ameryce żółte róże kojarzone są ze wschodem słońca, zatem podkreślają nowy początek. Natomiast w krajach arabskich są symbolem rozwodu.

Zdumiewające róże niebieskie, które jeszcze do niedawna były przez ogrodników upragnionym cudem stały się symbolem wierności.

Kolor zielony od zawsze jest kolorem nadziei. Nadziei na zwycięstwo, na szczęście.

Z zielonym łatwo osiąga się kompromis.

Z kolorami róż związany jest pewien nurt filozoficzny zwany ikebana. W dosłownym tłumaczeniu ikebana oznacza ożywianie kwiatów (nazwa pochodzi od japońskich słów ikeru – ożywiać, układać w wazonie i hana – kwiat).

Japońska filozofia sztuki układania kwiatów mówi, że cięte pędy wstawione do wazonu żyją nadal. Zatem już około 1300 lat temu zakładano, że ikebana powinna oddawać stan naszej duszy i nastrój pomieszczenia.

Dla Rose Belle kompozycje kwiatowe również stanowią pewną ideologię. Każda kobieta, każdy mężczyzna i każda okazja są wyjątkowe. Dla każdego z nas Rose Belle tworzy coś wyjątkowego. W Rose Belle kochają róże tak bardzo, że zachowali je na wieki. Każda róża jest wieczną różą. Całe piękno i żywotność róż stabilizowanych podkreślane są nie tylko w bukietach kwiatów. Rose Belle oferuje nam znacznie więcej. Kompozycje kwiatowe z róż stabilizowanych to prawdziwe dzieło sztuki. Brylant może być ofiarowany nie tylko na pierścionku, ale także w postaci wiecznej róży. Okrągły Box Rose Belle to podkreślenie subtelnej elegancji szczególnie w wystroju wnętrza.

Niejedna panna młoda marzyła o tym, by swój bukiet ślubny zachować na lata. Dziś jest to możliwe! Bukiety ślubne skomponowane z róż stabilizowanych są nie tylko wieczne, ale przede wszystkim niezwykle piękne.

Należy pamiętać, iż róże stabilizowane to naturalne żywe róże, które zostały zahibernowane ze swoim pięknem. I pomimo upływu lat zawsze wyglądają jak wiecznie żywe róże.

Czy w różach można się jeszcze bardziej zakochać? Oczywiście, że można. Szczególnie kiedy na ścianie umieści się dekorację ścienną z różami w roli głównej. Nie można oderwać od nich oczu!

Kiedy kochamy piękno i naturę, a do tego pragniemy wyglądać elegancko, warto ozdobić strój niezwykłą biżuterią. Kolczyki z nasionami dmuchawca czy żywa róża w naszyjniku brzmi niezwykle? Owszem! A jak wygląda! Nie ma nic piękniejszego i bardziej nietypowego jak biżuteria z wiecznie żywych róż i naturalnych nasion lata.

W przypadku biżuterii kolor kwiatów również ma znaczenie. Nie tylko ozdabia nasz strój, ale przede wszystkim ubogaca nasze wnętrze… na wieki.