Sala weselna – czym się kierować w wyborze

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Wiele młodych par pragnących zawrzeć związek małżeński decyduje się również na wesele. Często są to naprawdę huczne przyjęcia, trwające nawet i kilka dni. O czym powinni pamiętać i czym kierować się narzeczeni?

Sala weselna

Sala weselna powinna być dobrana do ilości osób, dlatego przed planowanym weselem para młoda musi bardzo skrupulatnie spisać listę gości. To ważne aby rozplanować miejsce na stoły i parkiet taneczny, aby wszyscy czuli się komfortowo. Dobrym rozwiązaniem są winietki, które pomogą gościom w odnalezieniu swojego miejsca przy stole i zapobiegnie to niepotrzebnym kłótniom i sporom. Ważnym miejscem na sali jest miejsce dla zespołu bądź DJ-a. Zadbajmy aby to miejsce było wystarczająco duże na rozłożenie sprzętu i oprawy muzycznej z odpowiednia ilością podłączeń prądu. Dość widoczne i aby nie przeszkadzało to ani gościom ani kapeli. Musimy pamiętać ze w trakcie imprezy będą wydawane kolejne posiłki, wiec kelnerzy też muszą mieć miejsce na przemieszczanie się po sali . Zwróćmy uwagę na oświetlenie. Pamiętajmy, że podczas całej uroczystości będzie towarzyszył nam kamerzysta i fotograf. Jeśli pomieszczenie będzie miało ładne światło, to zdjęcia też będą piękne i zaoszczędzimy czas i starania naszych filmowców. Wystrój miejsca również jest bardzo istotny. Im bardziej surowe miejsca tym bardziej możemy poszaleć z ozdobami. Dobry dekorator na pewno pomoże nam z wyborem odpowiedniej kolorystyki i dodatków. Ważnym aspektem, o który warto zapytać organizatorów jest klimatyzacja, która często nie jest odpowiednio dobrana do wielkości sali jak i ilości gości. Zadbajmy również o najmłodszych gości. Jeżeli będzie ich większa ilość, warto zorganizować im osobny stół ze smakołykami, oraz dodatkowe atrakcje jak np. klauna, bądź animatora. Dzięki temu rodzice i dzieci będą bawić się bez obaw i nudy.

Hotel

Jeśli decydujemy się na wesele z poprawinami, lub nawet kilkudniowe, konieczne będzie zarezerwowanie miejsc do spania dla gości. Dlatego najlepiej wybrać dom weselny z odpowiednią ilością pokoi. Jeśli jednak nie pokrywamy kosztów noclegu można zapewnić transport z imprezy dla gości.

Jedzenie i alkohol

Dwie najważniejsze rzeczy bez których nie może odbyć się wesele to jedzenie i alkohol. Oba aspekty bez wątpliwości powinny być na najwyższym poziomie. Wiele restauracji weselnych posiada w swojej ofercie posiłki degustacyjne, aby przyszła para młoda mogła spróbować specjałów danej kuchni i wspólnie móc ustalić weselne menu.

Ważne aby wszelkie aspekty, czy dotyczące muzyki, jedzenia, atrakcji czy noclegu były dopasowane do gości jak i pary młodej. Organizując wesele weźmy pod uwagę potrzeby każdego z osobna, aby każdy znalazł coś dla siebie i bawił się jak najlepiej.