Czy sesja zdjęciowa do dobry pomysł na prezent?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

sesja zdjęciowa
Zdjęcia są jedną z najpiękniejszych pamiątek, dzięki której można wspominać mile spędzone chwile, czasami zadumać się nad losami naszych bliskich albo po prostu wybuchnąć śmiechem na widok mody, która panowała jeszcze kilka lat temu.

Niezależnie od tego zawsze miło zatrzymać się i przez chwilę pooglądać minione chwile zatrzymane dzięki kliszom fotograficznym.

Sesje fotograficzne mogą być wykonywane przy okazji różnych uroczystości: ślubu, chrzcin, urodzin, rocznicy, narodzin dziecka, itd. Dzięki kreatywnemu podejścia fotografa, efekty takich sesji mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Obecnie używa się do robienia zdjęć coraz większej ilości wyobraźni, a także ciekawych rekwizytów, które uatrakcyjnią sesję zdjęciową. Jest to szczególnie dobra okazja do zabawy dla rodzin z małymi dziećmi, dla których będzie to coś nowego, wyjątkowego, a po latach może okazać się świetną pamiątką, która pokaże upływający czas.

Pojawia się tutaj jednak pytanie: czy sesja fotograficzna to dobry pomysł na prezent? Przede wszystkim należy to dopasować do osoby, którą chcemy obdarować i jej preferencji. Jeżeli mamy pewność, że osoba lubi, gdy robi jej się zdjęcia albo w jej wydarzeniu nastąpił ważny moment, np. narodzenie dziecka, to możemy mieć pewność, że taka forma podarunku na pewno spotka się z dużą dozą akceptacji. Jednakże, nawet jeśli wiem, że nasz przyjaciel nie przepada, gdy robi mu się zdjęcia, również można spróbować i zakupić taki prezent. Może to wynikać z tego, że taka osoba nigdy nie miała do czynienia z profesjonalistą i nabrała negatywnego podejścia do fotografii, jednak wizyta w specjalnym studio fotograficznym może pomóc odczarować ten mit. Dodatkowo fotograf na pewno zadba o luźną atmosferę, a zdjęcia, które zostaną wykonane będzie można z dumą prezentować i pokazywać innym.

Ciekawym pomysłem są również sesje zdjęciowe utrzymane w konkretnym klimacie, z odpowiednią charakteryzacją, strojami dopasowanymi do klimatu zdjęć, itd. Fotograf w takich przypadkach stwarza całą opowieść, buduje historię, którą można odczytać na zdjęciach. Taka sesja fotograficzna na pewno zapadnie na długo w pamięci osób, które w niej uczestniczyły oraz równie dobrze nadadzą się jako pomysł na prezent np. dla narzeczonych czy świeżo upieczonych rodziców.

Przed dokonaniem wyboru należy pamiętać, żeby wybrać jak najbardziej profesjonalnego usługodawcę – fotografa, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu sesji fotograficznych. Dzięki temu obdarowana takim prezentem osoba na pewno ucieszy się z tak nietypowego podarunku i będzie polecała studio fotograficzne wszystkim swoim znajomym.