Suknia ślubna + welon, ale czy zawsze?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×


Artykuł opisuje czy zawsze suknia ślubna musi posiadać welon i czym się kierować przy wyborze.

Kiedy mamy już wymarzoną suknię ślubną najczęściej uszytą w pracowni krawieckiej, zaczynamy poszukiwać kolejnych elementów, które dopełnią całą stylizację. Buty, torebka, biżuteria, kwiaty… Wszystko musi być najwyższej jakości i spełniać wysokie wymagania panny młodej. Najczęściej duże ilości czasu należy poświęcić każdej z tych części. Jednak jednym z najważniejszych składników perfekcyjnej kreacji jest nakrycie głowy.

Do najpopularniejszych i najbardziej klasycznych należy zaliczyć welony. Tradycyjne i zawsze modne niezmiennie goszczą na głowach panien młodych już od wielu lat. Wśród nich mamy ogromny
wybór — krótkie, długie, proste, koronkowe, zakrywające twarz, lub tylko opadające na ramiona, prześwitujące i nie — czego, tylko dusza zapragnie. Ich różnorodność sprawia, że dobranie idealnego dla nas jest tylko kwestią czasu. Stanowią zawsze piękne dopełnienie sukni ślubnej, a ponadto podkreślają twarz oraz fryzurę. Jednak pomimo tego nie są one jedynym wyborem, jakiego można dokonać.

Gdy wybierzemy prostą i zwiewną suknię, a nasz ślub ma się odbywać w ciepłym miesiącu, idealny dodatek będzie stanowić wianek upleciony ze świeżych kwiatów. Można postawić również na kapelusz ze szerokim lub wąskim rondlem. Wówczas można ozdobić go wstążką i dodać kilka świeżych kwiatów albo inne ozdoby. Sam kapelusz to także rozwiązanie niezwykle praktyczne. Później można pozbawić go ślubnych dekoracji i wykorzystać w upalne, letnie dni. Dzięki takim wyborom cała stylizacja będzie niezwykle dziewczęca i delikatna.

Dla wielbicielek stylu retro ciekawą opcją będą także opaski ze sztucznymi kwiatami lub piórami, które były niezwykle uwielbiane przez panie w latach dwudziestych. Niektóre z nich dodawały do nich także drobne kryształki lub sztuczne perły, aby dodać im szykowności. Do takiego dodatku wprost perfekcyjnie będą wyglądać włosy uczesane w stylowe loki.

Dodatek do włosów powinien stanowić dopełnienie kreacji. Do modelu tzw. księżniczek mały diadem czy tiara będzie idealną ozdobą. Dobrze jednak jest pamiętać o zachowaniu swego rodzaju proporcji. Jeżeli nasza suknia jest bardzo bogata i ozdobna lepiej wybrać coś skromnego i minimalistycznego.
Tak samo w drugą stronę, gdy strój jest prosty, można zaszaleć w przypadku nakrycia głowy i innych dodatków. A jeżeli panna młoda ma jakiekolwiek wątpliwości w wyborze nakrycia głowy zawsze może skonsultować się z mającą doświadczenie krawcową.