Udane wesele – czyli jak je zaplanować, krok po kroku.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×


Jest to chyba marznie każdej Panny Młodej, by mieć piękny ślub i udane wesele. Nie ulega wątpliwości, że jest to dzień szczególny dla nowożeńców i każdy chce by był przygotowany w najdrobniejszych szczegółach. Dlatego też duża część tych przygotowań rozpoczyna się już kilka-kilkanaście miesięcy przed uroczystością, a o niektórych sprawach warto pomyśleć jeszcze wcześniej.

Na początek oczywiście idzie ustalenie daty ślubu. Tu warto wziąć pod uwagę nie tylko dostępne terminy u księdza, ale i zsynchronizować ją z dostępnością pozostałych usług. Niewątpliwie musimy znaleźć salę, w której będziemy mogli zorganizować naszą zabawę weselną. Tutaj bez względu czy będzie to typowa sala weselna, czy restauracja w hotelu warto rezerwacji takiej dokonywać ze sporym wyprzedzeniem. W tym najgorętszym okresie weselnym czyli w sezonie w który najwięcej wesel się odbywa znalezienie sali nie jest prostym zadaniem. Jakieś fajniejsze i elegantsze lokale trzeba rezerwować z dwu trzy letnim wyprzedzeniem. Nie wiele później powinniśmy szukać zespołu muzycznego, ponieważ te bardziej znane, które mają już wypracowaną swoją renomę powinniśmy sobie zaklepywać ok. 2 lata przed planowanym weselem. Przy wyborze sali powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę liczbę planowanych gości. Tak więc należy dokładnie policzyć wszystkie ciocie, babcie, rodzeństwo, znajomych ze szkoły, z pracy, sąsiadów itp. których zamierzamy zaprosić, zsumować to i dopiero dobierać odpowiedniej wielkości salę.

Jak już salę mamy, to proponowałby jak najszybciej rozejrzeć się za zespołem. Wybór jest naprawdę duży, ale tylko wtedy, gdy rezerwacji takiej dokonamy zdecydowanie wcześniej np.: 2 lata przed weselem. Wtedy rzeczywiście mamy w czym wybierać, a dodatkowo możemy i cenę swobodniej negocjować. Wybierając zespół muzyczny warto mieć na uwadze wielkość sali weselnej oraz przeznaczonego w niej miejsca na orkiestrę czyli scenę. Tak więc na etapie poszukiwania sali powinniśmy koncentrować się na takiej, gdzie jest wydzielone specjalne miejsce dla muzyków w postaci sceny. Na takiej scenie zespół jest lepiej widoczny, ma lepszy komfort pracy a przede wszystkim ma lepszy kontakt wizualny z gośćmi. Jest to ważne bo od tego zależy też jak bardzo udana będzie zabawa weselna. Jest bardzo niewygodnie dla zespołu, kiedy musza się rozstawiać ze sprzętem bezpośrednio na parkiecie. Przede wszystkim nie widza co się dzieje w dalszej części sali i są narażenie na to, że rozbawieni i roztańczeni goście będą wpadać na statywy mikrofonowe oraz instrumenty muzyczne, a to może skutkować uszkodzeniem sprzętu. Więc uczulam, by sala była wyposażona w scenę. Natomiast zespół muzyczny oprócz swoich walorów typowo artystycznych powinien mieć na swoim wyposażeniu jakieś efekty świetlne w postaci laserów, skanerów itp. sprzętu, który uatrakcyjnia zabawę weselną. Warto zatem sprawdzić czy zarówno na wynajmowanej sali jest jakiś sprzęt oświetlający parkiet, a jak nie to czy zespół muzyczny takowym dysponuje. O ciekawych i wartych zainteresowania efektach oświetleniowych, nagłośnieniu i całym profesjonalnym sprzęcie muzycznym i scenicznym sporą dawkę informacji znajdziecie na stronie: https://hurtowniamuzyczna.pl/

Jak już salę i zespół mamy zaklepany, to w następnej kolejności należy zadbać o fotografa, kamerzystę (z reguły, to jedna firma obsługuję). Tutaj też raczej nie warto zbyt długo zwlekać z rezerwacją jak chcemy mieć w czym wybierać. Jeżeli mamy ambicje by do ślubu pojechać 6m limuzyną, karetą z konikami lub jakimś zabytkowym autem, to też proponuję rezerwacji dokonać odpowiednio wcześniej.

To są usługi o których musimy pamiętać naprawdę z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Nie ma szansy na pół roku przed datą ślubu znaleźć fajną salę weselną no chyba, że na nasze szczęście komuś innemu się plany zmienią i zrezygnuje z sali, która akurat nas by interesowała. To samo dotyczy zespołu muzycznego i żeby zarezerwować sobie dobry skład, to musimy pomyśleć o tym przynajmniej 1,5 roku wcześniej. Z rezerwacją usług kosmetyczki czy fryzjerki możemy trochę poczekać aczkolwiek, też będzie lepiej jak na dwa-trzy miesiące wcześniej zaklepać naszą wizytę.