Weselne menu – Tradycyjna polska kuchnia czy nowoczesna?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

weselne menu
Weselne menu – gdy para zaczyna przygotowywać swój ślub i wesele, nie może pominąć milczeniem także kwestii menu, to najzupełniej oczywista sprawa. Wszak jednym z istotnych elementów weselnego przyjęcia jest rzecz jasna jedzenie. Jakie powinno ono być? Czy lepiej postawić na tradycję czy na nowoczesność ? Tak naprawdę trudno jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć!

Weselne menu co podać gościom?

Portal ślubny podejmował ten temat już wielokrotnie, każdorazowo jednak dochodząc w efekcie do podobnych nieco wniosków. Tak naprawdę  bowiem wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji przyszłej Pary Młodej oraz d tego, co lubią jeść jej goście.

Oczywiście wielu zakochanych decyduje się na weselną klasykę, twierdzą oni bowiem, że nie może zbraknąć rosołu z makaronem, schabowego w towarzystwie ziemniaków, klusek śląskich z mięsnym sosem i surówek oraz innych tego typu przysmaków. coś w tym jest, wszak w przeważającej większości przyjęć weselnych spożywany jest alkohol, wiadomo natomiast, że dobrze procentom zrobić swego rodzaju „podkład” składający się właśnie z tego typu tradycyjnych dań.

Inne pary natomiast pragną, by podczas ich weselnego przyjęcia goście mieli okazję do skosztowania czegoś nowego. Dlatego właśnie na stołach pojawiają się zupy rybne, krewetki w sosie, dziczyzna, sushi i inne tego typu propozycje. To także dobry pomysł, wszak na pewno unikamy w ten sposób weselnej sztampy, jeśli chodzi o posiłki.

Połączenie tradycji i nowoczesności daje najlepsze efekty!

Okazuje się jednak, że najlepiej postępują ci, którzy decydują się na połączenie owych dwóch pomysłów, proponując weselnikom zarówno tradycyjne dania kuchni polskiej, jak i nieco bardziej wyszukiwane propozycje. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach na prawie każdym weselnym przyjęciu pojawiają się „jedzący inaczej”, czyli chociażby wegetarianie i weganie, osoby, które nie spożywają glutenu – warto wcześniej powiadomić o tym kucharza, aby i dla nich przygotował coś specjalnego!

Szukasz ciekawej taniej sukni ślubnej? Wejdź na nasz komis sukien ślubnych.