Jak wybrać pierścionek zaręczynowy ?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×


Nie ma chyba mężczyzny, który byłby dobry w wybieraniu pierścionków, bo jest to niemożliwe.

Niemniej jednak jeżeli mężczyzna będzie chciał się oświadczyć swojej wybrance, wcześniej czy później będzie musiał dokonać wyboru odnośnie pierścionka zaręczynowego. Nie zawsze jednak można liczyć na pomoc osób trzecich. Dlatego też w poniższym artykule podpowiemy jak wybrać taki pierścionek, żeby był idealny :  

  • Wspólne zakupy – zaproszenie swojej wybranki na wspólne wyjście do galerii, lub po prostu na miasto i odwiedzenie przy okazji jubilera, to gwarantowany sukces. Jubiler powinien nam pomóc w dokonaniu wyboru. Niemniej jednak już samo zabranie ze sobą wybranki powinno pomóc, bowiem podpowie nam ona co się jej tak naprawdę podoba,
  • Obserwacja – nalezy zwrócić uwagę czy nasza ukochana posiada jakiś ulubiony pierścionek, który bardzo często nosi na palcu. Jeżeli taki pierścionek istnieje należy go dokładnie obejrzeć i zapamiętać jego wygląd : czy posiada tylko jeden, lub wiele kamieni, w jakim kolorze są owe kamienie, czy pierścionek jest szeroki i okazały, czy może wąski i delikatny,  
  • Rady Teściowej – na ogół nie jest ona ekspertem w dziedzinie jubilerstwa, niemniej jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że wie co dokładnie podoba się jej córce. Każda rada teściowej w tej kwestii może się nam przydać podczas oglądania pierścionków zaręczynowych u jubilera.

Mając taką wiedzę, możemy odwiedzić salon jubilerski. Tam przedstawimy swoje oczekiwania i poprosimy o ewentualną poradę. Zanim jednak wybierzemy się do salonu możemy obejrzeć jego ofertę w internecie. Dzięki czemu będziemy mieć choć częściowe rozpoznanie jego asortymentu i dokonamy pierwszej selekcji.  

Najbardziej klasycznym wyborem, jeżeli chodzi o pierścionek zaręczynowy jest taki, który posiada jako oczko diament. Nie jest to oczywiście oferta dla każdego, bowiem taki pierścionek nie należy do najtańszych. Niemniej jednak zaręczyny odbywają się tylko raz w życiu, dlatego nie warto na nich oszczędzać. W przypadku wyboru jakiekolwiek kamienia do pierścionka należy zwrócić uwagę na jego masę ( określaną w karatach ), barwę ( cena będzie również uzależniona od jego koloru ), czystość ( im mniej drobinek w kamieniu, tym będzie on droższy ), szlif ( ma on duże znaczenie w przypadku efektu wizualnego ).