Wystrój kościoła na ślub

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×
Autor: Monika Szyszko

W Polsce większość ślubów odbywa się w kościołach. Dlatego bardzo ważne jest, by nie tylko zadbać o wystrój sali weselnej, ubiór przyszłych małżonków, ale również o wystrój kościoła.

Kościoły to miejsca, które kojarzą się nie tylko z modlitwą, ale to również miejsce miłości, gdzie pary łącza się wspólnie na całe życie. Jeśli chodzi o dekoracje ślubne, to w dużej mierze odgrywa tu rodzaj kościoła. Im kościół jest bardziej skromny, tym tych dekoracji może być więcej. Należy zwracać przede wszystkim uwagę na to, aby dekoracjami nie przyćmić klimatu kościoła i detali, które nadają piękno temu miejscu. Wybór wystroju kościoła może się wydawać prosty, ale nie do końca tak jest. Są kościoły, które wystarczy przybrać lekko kwiatami bądź wstążkami, a sprawi się, że stanie się on najpiękniejszym miejscem na ślub.

Są kościoły również, które wymagają dużego zastanowienia przed tym, jakie dekoracje będą tam umieszczone. Posiadają swój naturalny wystrój, który odznacza się przepychem i każda nowo dodana dekoracja może wydać się komiczna. Ważne jednak, aby zastosować dekoracje tak, aby nie odwracały uwagi od najważniejszego elementu ceremonii, czyli Młodej Pary. Pamiętać należy jednak nie tylko o wystroju kościoła, ale o tym, by o wszystkich poczynaniach najpierw porozmawiać z księdzem. To on jest jakby chwilowym „właścicielem” tego miejsca i to on ma ostatnie zdanie. Najczęściej bywa tak, że ksiądz uważa, że to dzień przyszłych małżonków i to dla nich powinna być przyjemność. Prosi jedynie o to, aby ślubna dekoracja kościoła nie odwróciła uwagi od całej, jakże ważnej ceremonii, od Boga i modlitwy. Rozmowa z księdzem powinna również rozjaśnić to, które elementy kościoła mogą być przybrane. Często się zdarza, że wybrany kościół jest miejscem zabytkowym i zawieszenie wstążek czy innych dekoracji może uszkodzić drogocenne elementy wystroju kościoła. Ksiądz nakreśli również, które elementy można wykorzystać do aranżacji wnętrza.Gdzie można znaleźć klęczniki i które krzesła mogą zostać wykorzystane i przybrane.

Czasami dzieje się również tak, że jednego dnia odbywa się kilka ślubów. Można wówczas poprosić księdza o namiary tych osób i wspólnie wykonać dekoracje. Odciąży to znacznie budżet weselny, który i tak zwykle bywa przekroczony. Można również wynająć do tego specjalną firmę, która zajmie się profesjonalnym wykonaniem dekoracji. Dekoracja na ślub może zostać stworzona na przykład ze świec, kwiatów, pięknego dywanu, po którym będzie stąpać Panna Młoda czy wstążek.


dekoracja kościoła na ślub

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.